Отборът на Тотнъм изненада неприятно привържениците си, след като записа неубедително представяне в едно от лондонските дербита през сезона.

"Шпорите" регистрираха изненадващо поражение от състава на Уест Хем, като го направиха по повече от неочакван начин - на собствен терен.

Единайсеторката на Маурисио Почетино, която в началото на сезона изглеждаше като кандидат-шампион, сега не е сигурна дори в оставането си в Топ 4 на подреждането до края на сезона.

Снимка 420541

Източник: Twitter

Тотнъм загуби от днешния си гост с 0:1, след попадение на Антонио през второто полувреме.

Той бе точен след 67 минути игра, възползвайки се от добро положение в половината на съперника.

През първото полувреме Сон, Моура и Ериксен пропиляха чудесни възможности за отбелязване на гол. Южнокорейският футболист също така претендира, че е бил фаулиран в наказателното поле малко преди почивката, но дузпа не бе отсъдена.

Второто полувреме бе далеч по-равностойно и Уест Хем изненадващо, но не и съвсем незаслужено, се добра до крайния успех.

Снимка 420539

Това бе 12-ата загуба на "шпорите" в Премиършип през настоящата кампания, което е най-много от всички първи шест отбора в таблицата.

След като не успя да постигне нищо значимо срещу опонента си, тимът на Почетино остава под номер 3 в таблицата, но при уговорката, че всички преследвачи на състава във временното класиране все още не са изиграли срещите си от кръга.

Снимка 420538

Тотнъм е с актив от 70 пункта, Челси има 67, Арсенал 66, а Манчестър Юнайтед разполага с 64 точки, въпреки трите си поражения в последните си 4 мача от Висшата лига.

Така на теория битката за призовите позиции в шампионата ще продължи до последния кръг на надпреварата.