Лондонският Тотнъм продължава противоречивото си представяне през този сезон. "Шпорите" отпаднаха на възможно най-ранния етап на Карабао Къп, след като бяха елиминирани от нискодивизионния Колчестър.

Домакините успяха да запазят нулевото равенство на таблото до 90-та минута и изходът от срещата трябваше да се реши с изпълнения на дузпи. Там Лукас Моура пропусна решаващият пети наказателен удар  за Тотнъм и след точно изпълнение на домакините всичко стана ясно - финалистът в Шампионската лига миналия бе елиминиран.

По същото време вечният съперник на "шпорите" - Арсенал демонстрира футболно зрелище и разби Нотингам с 5:0 в същия турнир.

Снимка 444380

Малко след половин час игра Габриел Мартинели откри резултата, а за втория си гол домакините трябваше да чакат чак до 71-та минута, когато точен бе Роб Холдинг. В следващите минути точни бяха Джоузеф Уилок и Нелсън в 84-та минута, а крайното 5:0 оформи Мартинели с втория си гол в мача.

Манчестър Сити победи Престън с 3:0 за Карабао Къп

Ман Сити се нуждаеше от 45 минути, за да подчини Престън

Хората на Гуардиола продължават напред за Карабао Къп

КОЛЧЕСТЪР - ТОТНЪМ 0:0 (4:3 след изпълнението на дузпата)

АРСЕНАЛ - НОТИНГАМ 5:0

1:0 Мартинели (31"), 2:0 Холдинг (71"), 3:0 Уилок (77"), 4:0 Нелсън (84"), 5:0 Мартинели (90+2")