Тотнъм загуби с 2:3 от Бирмингам в зрелищен мач от 15-тия кръг на Висшата лига. На “Уайт Харт Лейн” тимът от Лондон капитулира в продължението, когато Себастиан Ларсон разстреля Робинсън с удар от около 25 метра. Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за своите и имаше основна заслуга за първия гол за Тотнъм, който бе реализиран от Роби Кийн от дузпа, отсъдена за фаул срещу Бербо.

Гостите от Бирмингам откриха резултата в 24-ата минута, когато Гари Макшефри се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Кабул срещу него. Така завърши и първата част. В началото на втората Тотнъм увеличи оборотите и в 46-ата йохан Джуру фаулира Димитър Бербатов в наказателното поле. Зад топката на 11-те метра застана Роби Кийн и не сгреши.

Само няколко минути по-късно ирландецът отново попадна в прегръдките на своите съотборници след като наказа отблизо Тейлър след асистенция на Хъдълстоун. В 61-ата минута обаче Жером разпъна Робинсън с хубав удар от около 18 метра и неочаквано резултатът отново бе изравнен.

Малко след това в центъра на вниманието отново бе Роби Кийн. За негово нещастие този път той се превърна в антигерой, тъй като бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Фабрис Муамба. Въпреки, че бяха с човек по-малко футболистите на Хуанде Рамос направиха всичко възможно да спечелят мача, но нямаха шанс пред гола.

Така се стигна до 90-ата минута, когато падна фантастичния гол на Ларсон. Новият мениджър на Бирмингам Алекс маклийш започна работата си в клуба с престижна победа, при това в гостуване.