Отборът на Тотнъм победи Манчестър Сити с 3:1 в едно от дербитата на 34-ия кръг на Висшата лига.  Лондончани осъществи знаменит обрат, след като до 75-ата минута изоставаха в резултата. След това обаче, в рамките само на 7 минути, момчетата на Андре Вила-Боаш успяха да вкарат 3 попадения и да се поздравят с успеха.

Самир Насри откри резултата на „Уайт Харт Лейн" още в петата минута. Четвърт час преди края обаче Клинт Демпси възстанови статуквото - 1:1. Джърмейн Дефо се разписа за 2:1 в 79-ата минута, а 3 по-късно Гарет Бейл оформи крайния резултат.

Бейл се завърна в състава на Тотнъм, след като пропусна последните два мача на своя отбор заради контузия.

Загубата на Манчестър Сити означава, че още утре Англия може да има своя нов футболен шампион. На „Олд Трафорд" в Манчестър се изправят местният Юнайтед и Астън Вила, а при успех „червените дяволи" ще се поздравят с титлата.

Тотнъм – Манчестър Сити 3:1
0:1 Насри (5')
1:1 Демпси (75')
2:1 Дефо (79')
3:1 Бейл (82')

Тотнъм: Лорис, Уокър, Доусън, Вертонген, Асу-Екото, Сигурдсон (60 Холтби), Дембеле, Паркър (61 Хъдълстоун), Демпси, Бейл, Адебайор (71 Дефо)

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Компани, Настасич, Клиши (90 Лескът), Бари, Яя Туре, Милнър (46 Коларов), Насри, Тевес, Джеко (83 Синклеър).