Отборът на Тотнъм записа разгромна победа с 6:1 над Рочдейл в тазвечершния мач от турнира ФА Къп, с която се класира на четвъртфиналите в надпреварата. В първата среща двата тима завършиха при равен резултат 2:2 и двубоят трябваше да се преиграе.

Тотнъм ще преиграва мача си срещу Рочдейл за ФА Къп

Малко очаквана издънка за Тотнъм

"Шпорите" ще преиграват мача си срещу Рочдейл за ФА Къп

"Шпорите" се хвърлиха в атака още от първите минути на срещата. Хьон Мин-Сон премина с лекота през двата защитника на гостите и от точката за изпълнение на дузпа нанесе силен удар, но той не бе достатъчно опасен, за да затрудни съперниковия вратар. 60 секунди след това попадение на Ламела бе отменено, тъй като преди самия гол е имало нарушение, което бе маркирано от главния рефер.

В 23-ата минута Тотнъм най-накрая поведе в резултата, след като отново Хьон Мин-Сон нанесе обещаващ удар, който този път попадна в мрежата за 1:0.

Снимка 342857

Малко след това, отново кореецът бе в центъра на събитията, пропускайки да се разпише от бялата точка и да удвои аванса на своя тим преди почивката. Рoчдейл успя да се възползва по най-добрия начин от създалата се ситуация и се върна в мача в 31-ата минута, когато Стивън Хъмфрис бе безпощаден и посече вратата на домакините за 1:1.

Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за възпитаниците на Маурисио Почетино. Лукаш изведе Фернандо Йоренте на отлична стрелкова позиция и той изобщо не се поколеба да отправи силен изстрел, който попадна в мрежата за 2:1. Седем минути по-късно, испанецът се разписа отново за 3:1, а асистенцията отново бе дело на Лукаш.

Снимка 342856

Нападателят оформи своя хеттрик в 59-ата минута, а съперниковата защита отново не бе на мястото си, което осигури пространство на Йоренте, от което той се възползва без да се замисли. В 66-ата минута, забавлението на Тотнъм продължи, и Хьон Мин-Сон отбеляза пети гол за "шпорите", разписвайки се на празна врата за 5:1. В заключителните минути Уокър оформи крайното 6:1, с което сложи и официален край на срещата.