Отборът на Тотнъм записа категорична победа с 2:0 над Уотфорд в тазвечершния мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

Резултатът бе открит още в 16-ата минута, когато Деле Алисе възползва от груба грешка в отбраната на "стършелите" и успя да излъже стража, който също не блесна с добро представяне, разписвайки се на празна врата за 1:0.

В 48-ата минута, Хари Кейн удвои, след като Трипиър му достави топката по отличен начин. Така голмайсторът вече диша във врата на Мохамед Салах в борбата за "Златната обувка" през този сезон.

В 71-ата минута, попадение на Уотфорд бе отменено заради засада, въпреки че Деулофеу изобщо не бе съгласен с решението на страничния рефер.

След тази победа, Тотнъм подсигури четвъртата си позиция във Висшата лига, задминавайки Челси и вече има актив от 71 точки. Уотфорд пък е 13-ти с 38.