Отборът на Уест Хем бе елиминиран от турнира за Купата на Лигата в Англия, след като загуби градското дерби срещу Тотнъм.

"Чуковете" се постараха максимално пред 50-те хиляди фенове на стадиона, но в крайна сметка отстъпиха пред опонента си с 1:3.

Точни за победителите бяха Йоренте и Сон, разписал се на два пъти в мача. За домакините вкара Перес.

Снимка 386913

Още в 16-ата минута на сблъсъка Деле Али прати чудесен пас към Хьон Мин Сон, който не се церемони дълго и вкара топката в мрежата за 0:1. Това се оказа и единственото попадение за началните 45 минути.

Второто полувреме бе далеч по-динамично, като в неговите рамки бяха реализирани цели 3 попадения.

Снимка 386914

Първо Сон покачи на 2:0 в полза на "шпорите" в 54-ата минута, но малко по-късно, след асистенция на Снодграс, Перес върна надеждите на домакините с гол за 1:2.

Петнайсет минути преди края обаче Кристиан Ериксен сложи край на спора с чудесен пас към Йоренте, който оформи крайното 1:3.

Снимка 386915

Футболистите на Уест Хем положиха неимоверни усилия, стреляха цели 10 пъти към вратата на съперника си, но въпреки това напускат надпреварата. Тотнъм пък ще играе на 1/4-финал.

Челси победи Дарби Каунти с 3:2