Челси победи Дарби Каунти в среща от турнира за Купата на Лигата на Англия.

Битката на стадион "Стамфорд Бридж" приключи при драматичното 3:2.

Снимка 386909

Победителите стигнаха до успеха с цели два автогола, отбелязани от съперника им, като освен тях точен за лондончани бе и Франсеск Фабрегас. За гостите се разписаха Джак Мариот и Мартин Уогхърн.

В последните 8 директни срещи между двата тима домакините имат вече 7 победи, гостите нямат успех и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Челси имат изиграни 3 срещи, като домакините имат 3 победи.

Франки Лампард: Челси може да спечели Висшата лига

"Маурицио Сари ми прави огромно впечатление"

Головата серия на Моста тази вечер бе открита още в 5-ата минута на срещата, когато Фикайо Томори прати топката в собствената си врата, давайки предимство на именития опонент.

Радостта на домакините трая доста кратко, като само 4 минути по-късно Хъдълстоун асистира на Мариот, изравнил резултата.

Снимка 386906

Ричард Киог обаче на свой ред разочарова феновете на гостуващия състав, вкарвайки си автогол след 21 минути игра. След това, като по сценарий, в 27-ата минута Дарби стигна до ново изравняване, с гол на Уогхърн.

Франсеск Фабрегас оформи оказалото се и крайно 3:2 четири минути преди почивката. След паузата нови попадения не бяха реализирани.

Така Челси продължава в следващата фаза от надпреварата, а Дарби Каунти отпада.