Отборът на Тотнъм вече е на пет точки от мечтаната първа позиция. Ден след грешната стъпка на „лисиците“, лондончани постигнаха изразителен успех при гостуването си на Стоук Сити с 4:0. По този начин „шпорите“ дадоха сериозна шампионска заявка, подплатена и с фантастичен атакуващ футбол.

Това, по болезнения начин, го разбраха и уж коравите „грънчари“. Момчетата на Марк Хюз се представиха трагично в отбрана, ставайки лесна жертва за бързите атаки на своя опонент. С по два гола за победителите се отчетоха звездите Хари Кейн и Деле Али.

Стоук Сити - Тотнъм

НА ЖИВО: Стоук Сити - Тотнъм

Следете тук най-интересните моменти от мача

Начало на головата фиеста даде нападателят, който бе точен в  9-ата минута. Кейн се озова с топка в краката на границата на наказателното поле. Последва негов убийствен диагонален шут, който се заби неспасяемо в далечния ъгъл на Шей Гивън.

До почивката резултатът можеше да бъде удвоен. В 41-ата минута, Деле Али демонстрира отличен поглед върху играта, извеждайки по техничен начин Кристиян Ериксен сам срещу вратаря. Датчанинът обаче не демонстрира нужното хладнокръвие и разтресе горната греда зад Шей Гивън.

Логично все пак се случи в 67-ата минута. Кристиян Еркиксен пусна извеждащ пас зад отбраната към Деле Али. След неразбирателство между Муниеса и Шоукрос, английският национал остана сам срещу вратаря на Стоук и елегантно стреля над плонжа му за 0:2. Секунди по-късно, Деле сътвори и пропускът на годината. Останал сам срещу празната врата, той изненадващо и за себе си, прати коженото кълбо в страничната греда.

анкета

Смятате ли, че Тотнъм има шанс за титлата в Премиър лийг?

Виж резултати

Да, ще компенсират изоставането си от първото място 38.2%

Не, Лестър е недостижим на върха 56.1%

Арсенал ще бъде шампион! 2.8%

Не гледам английски футбол! 2.8%

Грешката му все пак бе поправена от Хари Кейн, който направи резултата класически в 70-ата минута. Отбраната на "грънчарите" се провали в опита си за изкуствена засада. Така Ламела и Хари останаха очи в очи срещу Гивън, като голаджията на Тотнъм имаше привилегията да реализира в опразнената мрежа.

Разгромът за Стоук бе пълен 9 минути преди края. Този път безпомощните "грънчари" станаха жертва на пробив,  дело на Ериксен. Датчанинът видя непокрития на дузпата Деле Али, който с елегантен изстрел не остави никакви шансове на Гивън.

Така 4 кръга преди края, Тотнъм е на втора позиция с пет точки изоставане от първия Лестър. В следващия си мач „шпорите“ имат коварно домакинство на Уест Бромич Албиън.