Отборът на Тотнъм записа двадесетата си победа от началото на сезона във Висшата лига.

Столичани спечелиха домакинството си на Лестър с 3:1.

Точен за гостуващия състав бе лидерът в атаката на тима Джейми Варди. Той се разписа в 76-ата минута на двубоя. Малко по-рано обаче пропусна от бялата точка, още при резултат 1:0.

Снимка 405666

Източник: Twitter

До голяма степен именно ситуацията при дузпата предреши крайния развой на срещата.

Клод Пюел пое огромен риск, поверявайки изпълнението на Варди. Разбира се, не поради факта, че Джейми е слаб нападател, а заради това, че на практика това бе първото му докосване до топката въобще.

Почетино разкри каква е разликата между Тотнъм и големите грандове на Европа

"Все още не сме достигнали тяхното ниво"

Варди влезе като смяна, топката му бе връчена, той я заложи на бялата точка, но изстрелът му, а съответно и негово първо съприкосновение с кълбото, бе спасен от Лорис.

Подразнен от пропуска си, Варди все пак се реваншира малко преди края на двубоя, когато засече прострелно центриране пред закъснелия с излизането си вратар на съперника и върна интригата в мача.

Снимка 405665

Иначе резултатът бе открит след 34 минути игра, когато Санчес плонжира и прати топката в мрежата за 1:0. При повторенията се видя, че състезателят на Тотнъм по-скоро е в редовна позиция, въпреки част от претенциите на съперника за евентуална негова засада.

Отлични новини за Тотнъм, Хари Кейн в игра по-рано от очакваното

Възстановяването на нападателя върви отлично

Варди пропусна дузпата в 59-ата минута, а само две атаки след това Тотнъм удвои аванса си в резултата с гол на Ериксен от границата на наказателното поле. Тук отново имаше претенции на футболисти на съперника, че преди да достигне до Ериксен, кълбото е било отбито в ръката на негов съотборник. Промяна на съдийското решение и отмяна на попадението на последва.

Снимка 405663

Крайното 3:1 оформи Сон, който получи подаване от Сисоко в собствената половина на тима си, напредна и не остави шансове на Шмайхел, озовал се лице в лице с него. Това бе гол за Сон в трети пореден мач на лондончани.

Така "шпорите" се поздравиха с по-скоро заслужен успех, който запази интригата на върха в класирането на Висшата лига. Ливърпул е лидер с 65 точки, Манчестър Сити заема втората позиция с актив от 62, а Тотнъм вече разполага с точно 60 пункта на сметката си. Лестър е под номер 12, с едва 32 точки, спечелени до момента.