Тотнъм изигра фантастичен мач и победи с 3:1 Челси в лондонското дерби на 13-ия кръг на Висшата лига. Деле Али (8), Хари Кейн (16) и Сон (54) бяха точни за "шпорите", докато Оливие Жиру (85) се разписа за "сините".

Тимът на Маурисио Почетино предостави една от най-добрите си продукции от началото на сезона и буквално разпиля гостите. Тримата голмайстори пропуснаха още няколко изгодни положения за гол. От друга страна защитата на победителите напълно обезличи голямата звезда на днешния съперник Еден Азар.

С победата Тотнъм задмина Челси и вече е трети с 30 точки. Възпитаниците на Маурицио Сари, след първата си загуба от началото на сезона, имат две по-малко.

Тотнъм - Челси 3:1

Тотнъм - Челси 3:1, Жиру върна един гол

Лондонското дерби започва в 19:30 часа

Тотнъм започна много силно мача и натика Челси в собствената му половина още след първия съдийски сигнал. В 4-ата минута Кепа спаси удар с глава на Кейн. Четири минути след това Ериксен центрира от пряк свободен удар, а Деле Али с глава откри резултата.

Силната игра на "шпорите" продължи и след гола. В 10-ата минута Сон бе изведен на чудесна позиция от Ериксен, но стреля над вратата. Три минути след това отново кореецът пропусна отличен шанс за попадение. Нападателят получи топката в наказателното поле, но Кепа успя да избие удара му.

Снимка 391313

Секунди по-късно Азар имаше основателни претенции за дузпа за нарушение на Хуан Фойт. В 16-ата минута Тотнъм удари за втори път. Хари Кейн пое топката, напредна и с удар от 25 метра не остави шанс на Кепа, който дори не помръдна.

Снимка 391326

След половин час игра Кепа отрази удар на Алдервейрелд. При добавката Фойт прати топката покрай вратата с глава.

В добавеното време на първата част испанският вратар отново спаси Челси, след като изби удар от воле на Сон, който бе насочен към ъгъла.

Снимка 391325

В началото на втората част удар на Вилиан намери тялото на играч на домакините, след което топката мина над вратата. В 54-ата минута Сон сложи точка на спора. Кореецът получи топката от Али в собствената половина, напредна отляво, премина през Жоржиньо и Давид Луиш и с удар в далечния ъгъл вкара фантастичен гол за 3:0.

В 68-ата минута Хари Кейн можеше да вкара четвърти гол. Английският национал получи отлично подаване от Сон, но от няколко метра прати топката над вратата. Малко след това техничен удар на Деле Али премина покрай горната греда.

Снимка 391324

В 85-ата минута Челси върна един гол. Сесар Аспиликуета центрира отлично отдясно и резервата Оливие Жиру с глава бе точен за крайното 3:1.