Отборите на Тотнъм и Ливърпул не успяха да се победят в голямото дерби на кръга във Висшата лига. Резултатът 1:1 сякаш задоволи и двата състава, които не започнаха по особено добър начин новия сезон. Мачът бе белязан от много нерви и бързи атаки, които държаха публиката на „Уайт Харт Лейн” в неизвестност до самия край.

Аванс на гостите даде опитният Джеймс Милнърт в 42-ата минута, когато реализира дузпа за нарушение срещу Фирмино. Тотнъм намери себе си през втората част, но стигна само до изравнително попадение в 71-ата. Негов автор стана Дани Роуз, а до края двата тима имаха добри шансове да се поздравят и с пълния комплект от точки.

Снимка 250812

Срещата започна със силен домакински натиск на „шпорите”. Въпреки „хазартните” прояви на Деян Ловрен и Жоел Матип в центъра на ливърпулската отбрана, Тотнъм така и не съумя да накаже своя съперник. Нещо повече, в 4-ата минута гостите бяха много близо до попадение. Фирмино пусна към непокрития си сънародник Коутиньо, който от няколко метра стреля точно в обсега на Мишел Ворм.

Холандският продължи да спасява своите и по-късно, след като два пъти в рамките на 5 минути, пресече с отлични шпагати извеждащи подавания бързоногия Саидо Мане.

В 28-ата минута на Маурисио Почетино се наложи да прави принудителна смяна, след като Кайл Уокър се контузи. На негово място се появи Винсент Янсен който довлече със себе си и доста промени във формацията на столичани.

На „Уайт Харт Лейн” стана интересно в 42-ата минута, когато реферът Боби Мадли отсъди дузпа за гостите. Роберто Фирмино преодоля Ламела, след което на аржентинеца не му остана нищо друго освен да наруши баланса на своя съперник. С отговорната задача се нагърби Джеймс Милнър, който прати Ворм в обратния ъгъл и така даде желаната преднина за мърсисайдци.

Снимка 250811

Втората част можеше да стартира по страхотен начин за „червените”. Жоел Матип се бе позиционирал перфектно при едно центриране, ала ударът му с глава не намери очертанията на вратата. Шест минути по-късно Саидо Мане реализира втори гол за Ливърпул, но попадението му беше отменено поради засада.

Постепенно домакините намериха верния ритъм и бяха възнаградени за своята упоритост в 71-ата минута. Джеймс Милнър не успя да се справи с Ерик Дайър по крилото. Центрирането му не успя да намери Хари Кейн, но за щастие от втора позиция дебнеше Дани Роуз, който от няколко метра направи най-лесното 1:1.

Снимка 250815

В последната секунда от дербито, Ливърпул можеше да нане се съкрушителен удар. Фирмино поде бърза контраатака, след която пусна към Лалана. Изстрелът му обаче бе блокиран от хвърлилия се на шпагат Алдервайрелд.

ТОТНЪМ – ЛИВЪРПУЛ 1:1

0:1 Милнър – дузпа (42’), 1:1 Дани Роуз (71’)

СТАДИОН: „Уайт Харт Лейн”

СЪДИЯ: Робърт Мадли

ТОТНЪМ: Ворм, Фертонген, Роуз, Уокър, Алдервайрелд, Уаняма, Ламела, Ериксен, Али, Дайър, Кейн (резерво:МакДжий, Сон, Янсен, Онома, Уинкс, Дейвис, Картър-Викърс)

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Ловрен, Клайн, Матип, Милнър, Вайналдум, Лалана, Хендерсън, Коутиньо, Фирмино, Мане (резерви: Манингер, Стъридж, Груйч, Морено, Лейва, Ориги, Стюърт)