Астън Вила победи с 3:1 Фулъм като домакин в мач от 12-ия кръг на Премиър лийг. Тимът от Бирмингам взе преднина след автогол на Антони Робинсън (27"), а Джон Макгин (42") удвои в края на първото полувреме. Футболистите на Унай Емери поведоха с 3:0 п в 64-ата минута благодарение на Оли Уоткинс, а гостите стигнаха до почетното попадение дело на Раул Хименес (70").

Домакините започнаха много активно срещата още в 7-ата минута получиха дузпа след удар на Муса Диаби. Съдията не се поколеба и веднага наду свирката след удар на френското острие, но малко след това получи сигнал и отиде да прегледа ситуацията с ВАР и отмени отсъждането. Повторенията показаха, че решението е правилно, тъй като топката срещна лицето на Тимоти Кастан. Играчите на Астън Вила продължиха с натиска си и той даде резултат малко преди изминаването на половин час игра, когато едно центриране отляво премина под ръката на Бернд Лено и се озова в мрежата след рикошет в Антони Робинсън.

Вторият удар в полза на домакините нанесе Джон Макгин три минути преди изтичане на редовното време, когато елегантно пое една топка пред дъгата, залъга, че ще подава и с плътен удар покачи на 2:0. Гостите от Фулъм започнаха много по-добре второто полувреме и на свой ред пропиляха чрез Раул Хименес и Вилиан добри възможности да намалят изоставането си. В 64-ата минута Оли Уоткинс бе изведен великолепно срещу Лено и покачи на 3:0. Лондончани продължиха да търсят попаденията в срещата и стигнаха до почетен гол дело на Раул Хименес, който с нисък удар преодоля вратар номер едно за изминалата година за 3:1.В 82-ата минута "котиджърс" вкараха и второ попадение чрез Карлуш Винисиус, но то бе отменено от Саймън Хупър поради засада.

След тази победа Астън Вила се изкачи до петото място в класирането, само на едва две точки от водачите Манчестър Сити и Ливърпул. От своя страна Фулъм пък записа четвърти двубой без победа и е на 16-ата позиция с 12 точки.

Астън Вила - АЗ Алкмаар 2:1 в мач от Лигата на конференциите