Манчестър Юнайтед победи категорично с 4:1 у дома Мидълзбро в среща от поредния кръг във Висшата лига.

Португалското крило Луиш Нани се разписа за 1:0 още в 3-ата минута с далечен удар. Само три минути по-късно гостите изравниха чрез Джереми Алиадиер, който засече с глава отлично центриране от дясно на Шанлъ Тунджай.

Алиадиер е първият футболист на гостуващ отбор, които се разписва на стадион "Олд Трафорд" през този сезон.

В 33-ата минута обаче домакините отново си върнаха след гол на Уейн Рууни, който получи топката от Нани и с шут от 12 метра направи 2:1 за Юнайтед.

Карлос Тевес успокои "червените дяволи" още в 55-ата минута след началото на второто полувреме, разписвайки се за 3:1 след пас на Уейн Рууни. Аржентинският национал направи победата на Манчестър Юнайтед още по-изразителна в 85-ата минута с удар отблизо, който се отби във футболист на Мидълзбро.

С тази победа "червените дяволи" излязоха начело в класирането с 26 точки от 11 мача.

Нюкясъл пропусна шанса да се изкачи на пето място, след като загуби с 1:2 от Рединг като гост. Дейв Китсън изведе "кралските поданици" напред в 53-ата минута. Автогол на Майкъл Дюбъри от Рединг в 77-ата минута върна надеждите за победа на
"черно-белите". Само седем минути по-късно Шейн Лонг фиксира крайното 2:1 в полза на Рединг.

"Пресата на Рединг ни затрудни много. След като изравнихме, сами изпуснахме шанса да победим", заяви след мача Сам Алардайс, мениджър на Нюкясъл.

В последната среща от събота Портсмут и Уест Хям направиха 0:0. Двата тима предложиха битка по целия терен, изпъстрена с доста емоции и голови положения. В последната минута на даденото от съдията 4 минутно закъснение домакините получиха спорна дузпа. Бенжани Мварувари би в долния ляв ъгъл, но вратарят на "чуковете" Роби Грийн спаси неговия удар и донесе точката на лондончани.

Днес е дербито на 11-ия кръг във Висшата лига между Ливърпул и Арсенал.