Ливърпул допусна първа грешна стъпка от началото на сезона.

„Мърсисайдци” бяха победени на собствения си „Анфийлд” с 1:0 от Саутхямптън.

Това бе и първа загуба за тима в Премиършип от март насам, когато бяха победени отново от „светците”. Лидерът във Висшата лига шокира с безидеина игра и липса на концентрация пред гола. През първото полувреме, Ливърпул претендираше за дузпа заради фаул на Ловрен срещу Даниел Стъридж в наказателното поле, но такъв съдията прецени, че няма.

Единственото попадение в мача падна в 53-ата минута. Централният бранител на гостите Деян Ловрен бе изпуснат от Даниел Агер при корнер и той с глава засече за 0:1.

Тимът на Брендън Роджърс се опита да обърне развоя на двубоя, но пропуски направиха Стъридж, Стърлинг и младежкият национал на Испания Луис Алберто. Ливърпул все още е лидер в класирането, но още утре и Тотнъм, и Арсенал ще имат възможност да оглавят таблицата. „Светците” са пети с осем точки.