Суонзи спечели срещу Уотфорд с 2:1 най-важният мач от 23-ия кръг на английския Чемпиъншип. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед Том Клевърли изведе гостите напред в 20-ата минута. Две минути преди почивката Джамал Лоу изравни, а отново той в 67-ата минута вкара за 2:1.

Лидерът Норич успя да измъкне минимално 1:0 у дома срещу Барнзли. Стратегическият гол беше дело на считания за най-добър футболист във второто ниво в Англия Емилиано Буендия в 62-ата минута.

Резултати от 23-ия кръг на английския Чемпиъншип:

Вчера: Шефилд Уензди - Дарби Каунти 1:0 (0:0)

От 21:45 часа: Стоук Сити - Борнмут

Срещите: Брентфорд - Брисъл Сити, Лутън - Куинс Парк Рейнджърс и Родъръм - Кардиф бяха отложени.

Норич е на първо място с 47 точки. Суонзи е на втора позиция с 43 точки, а Брентфорд, който е с мач по-малко е с 41 точки. Следват Рединг с 40 точки иБорнумт с 38 точки, но от 21 мача. Уотфорд е едва шести с 37 точки от 22 срещи.

На дъното наказаният с 6 точки Швфилд Уензди и Дарби Каунти са с по 19 точки. Момчетата на Уейн Рууни са с мач по-малко. Родъръм е с 16 точки, но от 20 двубоя. Новакът Уикъмб е последен с 15 точки.

Кристъл Палас победи Шефилд Юнайтед, но пострада от грубостите на "остриетата"