Ливърпул продължава с невероятното си представяне от началото на новия сезон. Тимът на Кени Далглиш разби у дома коравия тим на Болтън с 3:1 и събра актив от 7 точки след първите три кръга в англйския шампионат.

Джордан Хендерсън, Мартин Шкъртел и Чарли Адам вкараха головете за мърсисайдския колос. Иван Класнич пък върна едно попадение за гостите, като основна заслуга за гола имаше българския национал Мартин Петров, който направи страхотен пробив.

Ливърпул започна вихрено мача и създаде няколко положения още в началните минути на срещата. В 15-ата минута падна първия гол. Първо Стюарт Даунинг стреля и стражът на гостите Юси Яскелайнен спаси. След това обаче Хендерсън стреля невероятно и успя да вкара красиво - 1:0.

До почивката Ливърпул буквално смаза съперника си, но така и не падна втори гол. С непростими пропуски се отличиха Луис Суарес, Стюарт Даунинг и Дирк Кайт.

Втората част по нищо не се различаваше от първата. Ливърпул започна много по-мощно и концентрирано срещата. Домакините успяха да убият интригата в 52-ата минута. Чарли Адам центрира от корнер и Мартин Шкъртел с глава удвои резулата.

Само няколко секунди по-късно самият Чарли Адам ознаменува добрата си игра с първия си гол с екипа на мърсисайдци. Същото преди него направи и Джордан Хендерсън.

Все пак, до края имаше време и за Мартин Петров да блесне. В даденото от съдията продължение Марто напредна мощно, Карагър се опита да го спре, но подаде към Класнич и той вкара почетното попадение за Уондърърс.

Ливърпул - Болтън 3:1

1:0 Хендерсън (14), 2:0 Шкъртел (52), 3:0 Адам (53), 3:1 Класнич (92)