Отборът на Евертън демонстрира признаци на живот веднага след назначението на Сам Алърдайс. Независимо, че опитният специалист бе само на трибуните на "Гудисън Парк", това вдъхнови "карамелите" да триумфират с категоричното 4:0. Героят на вечерта определено беше Уейн Рууни, който блесна с хеттрик - първи негов от 2011-а насам.

Поредната загуба прати Уест Хям в зоната на изпадащите, което значи много работа за призвания да спаси "чуковете" -Дейвид Мойс.

Снимка 326428

Първият гол в този двубой падна в 18-ата минута. Уейн Рууни получи правото да изпълни дузпа, която беше отразена от бившия му колега в националния отбор на Англия - Джо Харт. Късметът обаче се усмихна на Уаза, който получи шанс за добавка и този път не сгреши.

Десет минути по-късно, той реализира и второто си попадение, след като засече отблизо остро подаване на Кени.

Стоук Сити загуби от Ливърпул с 0:3

Този път драма нямаше и Ливърпул превзе "Британия" с класика

Мохамед Салах с нов прекрасен мач

Моментът на мача дойде в 66-ата минута, когато освен че оформи своя хеттрик, Уейн Рууни реализира и едно фамозно попадение. Джо Харт пресече топката далеч от собствената си врата, като отбитото от него кожено кълбо попадна в краката на намиращия се зад центъра на терена Рууни. Капитанът на Евертън отправи мигновен шут, който за кеф на всички "карамели" попадна в опразнената врата на "чуковете".

Крайното 4:0 пък оформи Ашли Уилямс в 78-ата минута, който реализира майсторски с глава след центриране от корнер. Ужасът на Уест Хям пък бе толкова голям, че в началото на второто полувреме лондончани дори пропуснаха и дузпа.

Снимка 326430

В следващия кръг Евертън ще търси нова домакинска победа, този път над Хъдърсфийлд. Уест Хям пък има възможно най-тежката задача - гостуване на Манчестър Сити.

ЕВЕРТЪН - УЕСТ ХЯМ 4:0

1:0 Рууни (18"), 2:0 Рууни (28"), 3:0 Рууни (66"), 4:0 Уилямс (78")

СТАДИОН: "Гудисън Парк"

СЪДИЯ: Майкъл Оливър

ЕВЕРТЪН: Пикфорд, Уилямс, Мартина, Кени, Холгейт, Ленън, Сигурдсон, Гай, Дейвис, Рууни, Калвърт-Люин (резерви: Роблес, Шнайдерлин, Рамирес, Бешич, Влашич, Лукман, Банингиме)

УЕСТ ХЯМ: Харт, Сабалета, Огбона, Рийд, Кресуел, Масуаку, Куяте, Обианг, Ланзини, Аю, Арнаутович (резерви: Адриан, Сако, Нобле, Мартинес, Антонио, Фернандеш, Райс)