Стоук Сити изпусна да победи Астън Вила в Бирмингам и завърши наравно 1:1. „Грънчарите" на практика няма за какво особено да играят до края на сезона, но явно това не влияе на мотивацията им. Виланите пък останаха без победа в четвърти пореден мач и ако продължават по този начин, ще трябва да се борят за оставането си в елита.

Андреас Вайман откри за бирмингамци в 32-ата минута след отлично двойно подаване и хубав фалцов удар.

Стоук обаче не мислеше да се предава и вдигна нивото на играта си след почивката. Германецът Роберт Хут вкара втория си гол в последните три дни, засичайки с глава центриране на Джърмейн Пенант.

В самия край гол на Сити бе доста дискусионно отменен, след като реферите сметнаха, че центрирането на Шоукрос е излязло в аут, преди да бъде материализирано от Шоукрос.