Прекрасна вечер изживя капитанът на националния ни отбор Стилиян Петров. Стенли заби много красив гол за своя Астън Вила в шампионата на Англия. Неговият тим обаче стигна само до 2:2 при визитата си на Съндърланд.

Все пак, Стенли може да бъде повече от доволен от изявите си, след като изигра много силен мач и вкара много красив гол. В 20-ата минута с прекрасен далечен удар той откри резултата.

Уикъм изравни за "черните котки" в 38-ата минута. Развръзката дойде в последните 5 минути. Първо Ричард Дън отново даде преднина на гостите.

Вила обаче изпусна победата в последните секунди, кагато Сисеньон изравни за втори път в мача, оформяйки крайното 2:2.

Другият българин, който днес игра във Висшата лига, бе Мартин Петров. Марто престоя 52 минути на терена за своя Болтън. Уондърърс обаче падна тежко с 1:3 при визитата си на Суонзи.

На почивката резултатът бе равен - 0:0. Още с началото на втората част обаче Крейг Гарднър от тима на гостите бе изгонен, а минута по-късно Ален вкара за 1:0. Синклеър от дузпа удвои преднината на домакините.

В 70-ата минута Болтън вече без Мартин Петров се върна за малко в мача чрез автогол на Греъм. Същият играч обаче в последната 90-ата минута оформи крайното 3:1.

В други два мача от днешната програма на Висшата лига Норич и Блекбърн направиха зрелищно 3:3, а Фулъм успя да победи Уигън с 2:0 като гост.