След скандалите около капитанската лента на Уилям Галас и изявлението на Питър Хил-Ууд, че отборът се нуждае от привличане на готови звезди, мениджърът Арсен Венгер започна да се оглежда за такива попълнения. В Арсенал имат нужда да се привлекат две-три класни попълнения, които да се сработят с младите, за да може тима да е конкурентен в първенството и Шампионската лига.
Ето това е списъкът на Арсен Венгер за зимни покупки:
1. Силван Дистен (Портсмут, 30г.) - Силван Дистен ще внесе нужното спокойствие в редиците на Арсенал, нещо от което тимът се нуждае. След скандалите с Уилям Галас и вероятният негов трансфер в Милан, в защитата на "артилеристите" остава дупка, която може да бъде запълнена от опитен защитник като Дистен. Той много често недоволства от ниския дух на отбора си, което съвсем скоро може да го прати на "Емирейтс".
2. Матю Ъпсън (Уест Хем, 29г.) - Бившият играч на Арсенал е желан отново в клуба. Ъпсън има нужния опит натрупан през годините в Премиърлийг. Самият бранител също има желанието да се завърне в родния си клуб. "Топчиите" вече отправиха оферта към "чуковете" на стойност 6 милиона лири и се очаква развръзка на този трансфер.
3. Себастиан Джовинко (Ювентус, 21г.) - Себастиан Джовинко е оставян много често на резервната скамейка, нещо което е неразбираемо за всеки истински фен на Ювентус. Този статут на играча и непрекъснатите слухове за трансфери на халфове в Торино определено накланят везните в полза на Арсенал. Арсен Венгер има набито око за истински таланти и младият италианец ще има шанс да се развие в тима на Арсенал.
4. Мика Ричардс (Манчестър Сити, 20г.) - Един отличен защитник. Притежава много здрава физика и бързина. Мечтата му е да облече екипа на Арсенал, както сам призна той. Откакто стана звезда и проби в националния отбор всички отбори от Топ 5 на Англия проявяват интерес към него, но желанието на бранителя е един ден да играе под ръководството на Венгер.
5. Гарет Бари (Астън Вила, 27г.) - Опитът и зрелостта на халфа са от изключително значение за тима на Арсенал. Определено има на какво да научи младите играчи на "топчиите". Бари не се слави с това, че е най-бързият футболист, което е в минус за него, защото играта на Арсенал е много динамична, но определено с лидерските си качества, които показва във Вила той ще пасне на схемата на Венгер.
6. Мамаду Нианг (Марсилия, 29г.) - Нападателят е много бърз и техничен. През миналия сезон успя да вкара 18 гола в Лига 1. Венгер се нуждае от алтернативи в нападението си, като се има впредвид многото контузии, които тормозят тима. Нианг е интересен вариант за атаката на тима, а и цената му не е много висока, около 5 милиона лири.
7. Лукас Подолски (Байерн Мюнхен, 23г.) - Нападалят е млад, бърз, техничен с невероятен поглед над играта. В Байерн той често остава резерва на Тони и Клозе и не може да разкрие пълния си потенциал. Цената от 15 милиона евро е абсолютно във възможностите на Венгер и още повече, че нападателят обяви, че иска да напусне "баварците". Привличането на Подолски би била една добра сделка.
8. Яя Туре (Барселона, 25г.) - Проблемите за по-малкия брат на защитника на Арсенал Коло Туре ЯЯ, са голямата конкуренция за поста дефанзивен халф при "каталунците". Играчът притежава нужната бързина, играе добре с глава и може да поддържа много високо темпо на игра. Кот'дивоарецът има желание да напусне Барса и още един плюс за Арсенал е неговият брат, който може да съдейства при евентуален трансфер.
9. Арда Туран (Галатасарай, 21г.) - Туран е юноша на Галатасарай и направи много силен дебют с националната фланелка на Турция. Венгер има слабост да привлича млади таланти, които да се превръщат в звезди. Туран играе като атакуващ халф, но много успешно се представя и като ляво крило.
10. Тимо Хилдебранд (Валенсия, 29г.) - Бившият германски национален страж Тимо Хилдебранд наскоро остана без отбор, след като напусна Валенсия. Финансовата криза в клуба на "прилепите" ще принуди ръководствово да направи доста трансфери. Хилдебранд няма да струва нищо на Венгер, а вратарят определено има класата да застане под рамката на вратата и да бъде адекватна конкуренция на Алмуния.
Списъкът на Венгер за зимни покупки
06.12.2008 17:00:47
Източник: Интернет
Венгер следи доста футболисти заради проблемите на "артилеристите" с многото контузии
jicata
на 06.12.2008 в 17:25:34 #76а този Деко дали не е БОГ ????
rincewind
на 06.12.2008 в 17:09:54 #75от всичките тия само хилдебранд ме кефи ама нейсе, успех на венгер и арсенал
Der Fuhrer
на 06.12.2008 в 16:56:41 #74абе роувърс - пул или арсенал - уиган 6е е по-хубав... -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- по хубавия беше снощи
jicata
на 06.12.2008 в 16:55:33 #73абе роувърс - пул или арсенал - уиган 6е е по-хубав...
streamer
на 06.12.2008 в 16:50:30 #72От този интересен списък , само турчинът и Хилдебранд могат да бъдат закупени. Другото е догадки, спекулации и мечти
Der Fuhrer
на 06.12.2008 в 16:47:19 #71highbury - май няма да влезе . Или ако го приемат , ще бъде атакувано в Европейския съд . Иначе и аз се надявам .. или поне да задъжат отборите да пускат на терена поне 2-3 играча от собствената школа .
Der Fuhrer
на 06.12.2008 в 16:43:32 #70Eric_Draven - ти започна с оня линк . Ама както и да е , има си форуми за всичко
highbury
на 06.12.2008 в 16:41:20 #69Der Fuhrer Догодина влиза в сила правилото 4+7 (поне така четох).
Eric_Draven
на 06.12.2008 в 16:39:47 #68Der Fuhrer ======== Пич, цялото ми ежедневие е свързано с немски, шведски и датски работи, включително и контакти с хора. Уважавам разбиранията ти, не ги споделям, харесвам хладното самочувствие на немците, не харесвам идеологии, които се разпространяват извън страните им създателки. Пишеш добре за футбол, моля да не пишеш за други работи, както и аз се старая да правя. Спортен сайт е.
Der Fuhrer
на 06.12.2008 в 16:38:34 #67Don Kurleone - виж за това си прав . Подолски ще е определено по-добре в Премиершип . Ако не остане в Байерн , мисля ще че пише история с Ман Сити
pesho-nice
на 06.12.2008 в 16:37:48 #66докспейс Няма довечера, след 25 мин почват. Сядай с шалчето пред ТВ-то (или компа)
Der Fuhrer
на 06.12.2008 в 16:36:19 #65DOCSPACE - че кой спори за това . Но някакси ми е трудно да нарека един отбор английски когато в единайсетте на терена няма нито един роден на острова . Това е една от причините да ме е яд на сегашното ръководство на Байерн .
DOCSPACE
на 06.12.2008 в 16:35:51 #64пешо найс донякъде съм съгласен с теб , но не е 100 % сигурно това за заплатата . За тренера не съм убеден , че е фактор от голямо значение. Иначе се надявам и съм почти сигурен , че и двата тима ще играят в ШЛ, но не и като шампиони. Успех на Арсенал довечера.
DOCSPACE
на 06.12.2008 в 16:30:30 #63Der Fuhrer Знам, че имаш субективни пристрастия към бундеслигата, но обективно погледнато премиер лийг е много по-гледана, има много повече фенове по целия свят и отборите са в пъти по-добри от немските като цяло.
pesho-nice
на 06.12.2008 в 16:28:22 #62Docspace, Най-вече с по-добра заплата и треньор немец. Освен това може натоварването в Англия да му се види в повече. А пък и двата клуба имат проблеми в момента. За Арсенал, в Премиършип, проблеми значи че може да не се класираме за Лигата (особено ако след половин час си направим коронния номер за сезон и не бием Уигън). За Реал проблеми - просто тази година няма да са шампиони.
DOCSPACE
на 06.12.2008 в 16:23:40 #61pesho-nice И с какво точно в момента Реал е по-добра дестинация от Арсенал?
Der Fuhrer
на 06.12.2008 в 16:21:34 #60Don Kurleone - Те и Волфсбург сториха нещо подобно на Портсмут . Мисълта ми е друга - в Бундеслигата има ясни правила за финансирането на отборите . Шлагера Хофенхайм взе лиценз за участие около месец преди старта на първенството .
jicata
на 06.12.2008 в 16:20:12 #59а дали Ман Сити няа да изригне с оферта за него след няколко дена
pesho-nice
на 06.12.2008 в 16:17:00 #58Трансферът на Подолски е невъзможен - за съжаление в момента Реал е доста по-добра дестинация от любимия ни Арсенал.
Der Fuhrer
на 06.12.2008 в 16:15:57 #57Eric_Draven - не схващам какво точно имаш предвид . Една идеология не може да се приравнява с една търговска марка .