Отборът на Арсенал загуби важни точки в борбата за място в Топ 4, след като завърши наравно 1:1 у дома със скромния тим на Уувърхемптън. В абсолютен герой за „вълците" се превърна вратарят Уейн Хенеси, който предотврати десетина сигурни гола във вратата си.

Арсенал откри резултата в 8-ата минута чрез Жервиньо. Половин час по-късно Флетчър вкара късметлийски гол и оформи крайното 1:1. През втората част гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Милиаш получи директен червен картон. Дори и това обаче не помогна на Ван Перси и компания да преодолеят отново Хенеси, който от своя страна даде сериозна заявка за приза Играч на кръга.

По този начин момчетата на Арсен Венгер пропуснаха отлична възможност да изместят Челси от четвъртата позиция в класиране, както и да дръпнат пред преследвачите от Ливърпул. Както е известно вчера всички водещи отбори, с изключение на Манчестър Юнайтед, загубиха точки в т.нар. „Боксинг дей". Отличният шанс през Арсенал обаче не бе оползотворен.

Иначе началото на срещата далеч не вещаеше подобен напрегнат и драматичен финал. Всичко започна като по вода за домакините, които откриха резултата още в 8-ата минута. Светкавична контраатака, преминала през Росицки и Бенаюн, бе отлично завършена от Жервиньо, който останал сам срещу Хенеси технично го финтира и отри резултата - 1:0.

Малко по-късно Артета и Ван Перси получиха отлични възможности за втори гол, но в решителния момент действаха колебливо и не нанесоха точен удар.

Сякаш от нищото гостите от Уувърхемптън върнаха гола. В 38-ата минута, след центриране от корнер и няколко рикошета, топката се отби в главата на Флетчър и се оплете в мрежата зад Счезни - 1:1.

След почивката, както се очакваше, Арсенал наложи чутовен натиск, а вторият гол висеше на косъм. Главният съдия също „помогна", след като показа директен червен картон на Милиаш 20-ина минути преди края на срещата.

Въпреки много положения обаче, Хенеси сякаш беше заключил вратата си и не позволи на домакините да стигнат до заслужен втори гол. Вратарят спаси по уникален начин няколко удара на Ван Перси и Мертезакер и в крайна сметка донесе точката за своя отбор.

С днешния мач се сложи край на уникалната серия на Арсенал срещу „вълците”. Преди този двубой лондончани бяха спечели последните 12 срещи с този съперник.Любопитно е да се отбележи, че в днешният мач съперник на Арсенал получава 12-ти червен картон от началото на сезона. Срещу никой друг отбор в Англия от началото на сезона не са показвани толкова много червени картони.

АРСЕНАЛ - УУВЪРХЕМПТЪН 1:1

1:0 Жервиньо (8')

1:1 Флетчър (38')

АРСЕНАЛ: Счезни, Джуру (85' Шамак), Мертезакер, Кошиелни, Вермален, Сонг (71' Рамзи), Артета, Бенаюн (63' Аршавин), Росицки, Жервиньо, Ван Перси

УУВЪРХЕМПТЪН: Хенеси, Уорд, Джонсън, Бера, Зубар (50' Стърман), Хенри, Хънт (86' Дойл), Жарвис, Милиаш, Форд (71' Гуедиура), Флетчър

Червен картон: Милиаш (Уувърхемптън)