Челси загуби ценни точки в борбата за титлата в Англия, след като в двубой от междинния 26-и кръг завърши наравно 1:1 като гост над опашкаря Уест Бромич Албиън. Лондончани откриха резултата в продължението на първата част, когато се разписа Бранислав Иванович.

В последните 15 минути на срещата обаче „дроздовете" наложиха сериозен натиск, който даде резултат в 86-ата минута. Тогава Виктор Аничебе се възползва от грешно излизане на Петър Чех и неумело позициониране на Давид Луиш и с точен удар с глава вкара за крайното 1:1. Любопитното е, че това бе единственият точен удар на домакините в мача!

По този начин Челси сложи край на серията от 3 последователни двубоя в Премиърлийг, в който тимът не допуска гол.

Челси остава на върха в класирането, но рискува да загуби първото място, ако в сряда вечер Арсенал победи Манчестър Юнайтед в дербито от кръга.