Манчестър Сити даде сериозна заявка за титлата в Англия, след като записа третата си поредна победа от началото на сезона. „Гражданите" разгромиха с 5:1 като гост Тотнъм и ясно показаха, че са готови да се конкурират с най-силните отбори в Премиърлийг. Страхотен мач за Сити изиграха Давид Силва, Един Джеко, Серхио Агуеро и последното ново попълнения Самир Насри.

Джеко се отчете с четири гола, а попадение шедьовър вкара и Агуеро. Дебютантът Насри пък записа 3 асистенции. Така след 3 кръга Манчестър Сити има на сметката си актив от 9 точки и еднолично оглавява класирането. Загубата за Тотнъм пък е втора поред след тази от Манчестър Юнайтед преди 7 дни.

Мачът на „Уайт Харт Лейн" започна на много високи обороти, като двата отбора напълно оправдаха големите очаквания. Гостите от Манчестър владееха повече топката и чрез Давид Силва и Самир Насри организираха няколко отлични атаки, но Фридел не позволяваше резултатът да бъде открит. В средата на първата част „шпорите" също бяха много близо го гол, но Гарет Бейл от 2-3 метра стреля неточно.

Статуквото бе нарушено в 34-ата минута от Един Джеко. Босненецът засече отлично центриране на дебютанта Самир Насри и този път Фридел бе безпомощен - 0:1. До края на първата част „гражданите" нанесоха втория си удар. При нова контраатака Насри центрира отлично към Джеко, който този път с глава прати топката в обратния ъгъл - 0:2.

На почивката Хари Реднап реагира и пусна в игра Том Хъдълстоун, който трябваше да заздрави централната част на халфовата линия. Не бяха минали и 10 минути игра обаче и гостите стигнаха до трети гол, с който на практика предрешиха всичко. Отново Един Джеко се оказа на върха на поредната добра атака на своя отбор и от метър-два не сгреши - 0:3. Този път с асистенция се отчете Туре Яя.

Наказателната акция на Манчестър Сити продължи и след час игра резултатът набъбна на 0:4. С третата си асистенция Насри изведе Кун Агуеро, който със светкавичен финт матира Доусън, а след това технично прокара топката над Фридел.

Все пак домакините намериха сили да атакуват и в 68-ата минута Юнес Кабул се разписа с глава след центриране от корнер. Малко по-късно обаче домакините останаха с 10 човека на терена. Причината бе травма на Рафаел Ван Дер Ваарт. Холандецът напусна терена около 20 минути преди края на двубоя, а Реднап вече беше извършил трите си смени.

В 83-ата минута Един Джеко бе близо до четвъртия си гол в мача, но Фридел спаси удара му. И този път подаването бе дело на ...Самир Насри. В продължението на мача обаче Джеко все пак вкара своя четвърти гол и оформи крайното 1:5.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:5

0:1 Един Джеко (34')

0:2 Един Джеко (41')

0:3 Един Джеко (55')

0:4 Серхио Агуеро (60')

1:4 Юнес Кабул (68')

1:5 Един Джеко (90')

ТОТНЪМ: Фридел, Чорлука, Кабул, Доусън, Асу-Екото, Ленън (53' Дефо), Модрич (66' Ливърмор), Кранчар (46' Хъдълстоун), Бейл, Ван дер Ваарт, Крауч

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета (64' Ричардс), Компани, Лескът, Клиши, Бари, Туре Яя, Насри, Силва, Джеко, Агуеро (75' Савич).