Шампионът Манчестър Сити се добра до много ценни три точки при гостуването си на Норич в последния мач за годината. "Гражданите" надиграха с 4:3 тимът, който преди седмици победи Манчестър Юнайтед на същия този стадион.

Така Сити запази дистанцията от 7 точки зад Юнайтед, като успя да го стори, въпреки че игра цяло полувреме с човек по-малко след директен червен картон на Самир Насри.

Въпреки численото си преимущество, Норич допусна два гола в своята врата с 11 срещу 10 на терена, а ранните две попадения на Един Джеко се оказаха решаващи.

Агуеро добави още един гол, а в средата на втората част "канарчетата" си отбелязаха и автогол.

Манчестър Сити завършва годината с 42 точки и ще се надява да се доближи до Юнайтед на първи януари догодина, когато приема Стоук Сити, а "червените дяволи" гостуват на Уигън.

Добрата новина за Манчини е факта, че най-после Сити успя да се отпуши в нападение и отбеляза цели четири гола на трудния за гостуване "Кароу Роуд", като два от тях паднаха с човек по-малко на терена.

На три пъти обаче отбраната на "гражданите" не позволи на гостуващите привърженици да бъдат спокойно и допускаше Норич да се връща в мача, което изглежда нещото, върху което италианският специалист трябва да помисли.

Още във втората минута след отлична комбинация между Агуеро и Силва, топката попадна в Един Джеко, която я прати в мрежата за 0:1. В петата минута босненецът се разписа за 0:2 след пас на Агуеро и хубав шут по земя, за да утвърди отличното начало на това трудно гостуване.

Норич имаше сериозни претенции към второто попадение, тъй като претендираше за фаул в центъра на терена срещу свой играч, който остана да лежи на тревата.

Домакините се върнаха в мача в 15-ата минута, когато Антъни Пилкингтън вкара страхотен гол от пряк свободен удар.

В самия край на полувремето, "канарчетата" получиха огромен шанс да измъкнат нещо от този мач, след като Самир Насри удари без топка Себастиен Басонг. Футболистът на Норич влезе грубо в краката на французина, който се изправи бесен и не сдържа нервите си. Последва меле и разправии по терена, но главният рефер бе безмислостен спрямо Насри.

Противно на очакванията за силен домакински натиск веднага след подновянето на играта, Сити вкара трети гол. Негов автор в 50-ата минута стана Серхио Агуеро, който овладя след хубав пас на Яя Туре, финтира бранител и с много технично прехвърлящо изпълнение свари неподготвен стража на Норич за 1:3.

В 63-ата минута Мартин Ръсел отново върна интригата, разписвайки се за 2:3 с глава след центриране на Басонг. Само четири минути по-късно обаче, след шут на Един Джеко топката се отби в гредата, след това в тялото на вратаря Бън за 2:4.

"Канарчетата" отново не се отказаха и в 75-ата минута Ръсел вкара втория си гол в мача, а Норич отново се доближи само на гол от точката - 3:4. Манчини извади Джеко и пусна на негово място централния бранител Джулиън Лескът, което се оказа добро решение и до края на двубоя домакините не успяха да вкарат нов гол, а мачът завърши с победа на шампионите.

НОРИЧ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:4

0:1 - Джеко (2')
0:2 - Джеко (5')
1:2 - Пилкингтън (15')
1:3 - Агуеро (50')
2:3 - Мартин (63')
2:4 - Бън автогол (67')
3:4 - Мартин (75')

НОРИЧ: Бън, Мартин, Басонг, Търнър, Гаридо, Джонсън, Снодграс, Пилкингтън, Тетей (57' - Хоусън), Холахан (74' - Джаксън), Морисън (45' - Кийн)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Компани, Сабалета, Клиши, Настасич, Насри, Бари, Силва (57' - Милнър), Туре, Джеко (81' - Лескът), Агуеро (90' - Гарсия)