Манчестър Сити надви Болтън с 2:0 в междинен кръг на Висшата лига. Мартин Петров започна мача на пейката и не се появи в игра до края. Новото попълнение на "гражданите" Адам Джонсън, който игра на мястото на Марто, направи страхотно впечатление и бе избран за Играч на мача.

Домакините поведоха в 31-ата минута. Джонсън навлезе в наказателното поле и потърси сблъсък със защитник на домакините. В крайна сметка бързакът постигна своето и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Карлос Тевес и не сбърка - 1:0.

След почивката Болтън заигра по-нападателно, но Емануел Адебайор реши всичко с второ попадение в 73-ата минута. Тогоанецът получи прекрасен пас от Патрик Виейра, спря топката на гърди и със страхотно воле матира Яаскелайнен. В последните секунди Болтън можеше да намали, но изстрел на Елмандер срещна гредата.

С успеха Сити събра 44 точки и се изравни с Ливърпул.

В други мачове тази вечер Портсмут - Съндърланд и Уигън - Стоук Сити завършиха при еднакъв резултат - 1:1. Фулъм пък разгроми Бърнли с 3:0.