Норич победи Манчестър Сити в среща от 5-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Кароу Роуд" приключи с успех за домакините с 3:2.

Точни в полза на победителите бяха Кени Маклийн, Тод Кантуел и Тийму Пуки. Попаденията за "гражданите" реализираха Серхио Агуеро и Родриго.

Снимка 439050

Източник: EPA/БГНЕС

Шампионът на Англия бе категоричен фаворит в мача преди началото, но в крайна сметка не успя да наруши игровия ритъм на вдъхновените си съперници.

Проблемът в състава на Сити се оказаха контузиите. Отборът бе без Сане и Лапорт, които са тежко контузени и ще отсъстват с месеци.

Аймерик Лапорт извън сметките в Сити поне за 4 месеца

Това е втората сериозна травма в клуба от началото на сезона

В тима на "канарчетата" обаче проблемът с травмите бе много по-сериозен и отборът бе без Аарънс, Трибъл, Цимерман, Ернандес, Клозе, Лейтнер и Вранчич.

Всички те страдат от най-различни контузии и пропуснаха днешната среща.

Въпреки това домакините стигнаха до откриване на резултата след 18 минути игра. Точен в тяхна полза беше Маклийн. Само 10 минути по-късно шокът за гостите бе пълен, като Кантуел вкара за 2:0 и постави необикновена гримаса върху лицето на Пеп Гуардиола.

Снимка 442833

Източник: Twitter

Агуеро върна важен гол в заключителните мигове на първата част, който запази надеждата за "гражданите" да стигнат до изравняването в началото на второто полувреме.

Вместо това да се случи, само 5 минути след почивката Пуки вкара за 3:1, като по този начинът направи шока в редиците на съперника пълен.

Снимка 442834

Крайното 3:2 оформи Родриго, разписал се 2 минути преди изтичането на редовното време.

В последните шест директни мача между тези два отбора статистиката показва три победи за "гражданите", две ремита и едва една победа за домакините.