Саутхямптън победи Астън Вила с 3;1, като гост и постигна изключително важен успех срещу пряк конкурент в битката за изпадане. "Светците" бяха по-добре позиционирани на терена и се наложиха над обърканите си съперници.

Евертън и Арсенал си спретнаха безлично реми пред погледите на новите си мениджъри

И двата отбора играха откровено да не загубят.

Саутхямптън удари за първи път в 21-а минута. Редмънд даде страхотен пас зад защитата на домакините към Шей Лонг, ирландецът надбяга пазещия го защитник и влизайки в средата се озова сам. Том Хийтън спаси удара на Лонг, но нямаше как да предотврати гола на Дани Ингс при добавката на празна врата.

Снимка 458688

Десет минути по-късно "светците" си осигуриха комфортен аванс за 0:2. Джак Стивънс разстреля с глава Хитън след корнер, възползвайки се от лошо позициониране на защитата на Астън Вила.

След почивката Дани Ингс вкара трети гол за гостите в 51-ат минута. Астън Вила върна едно попадение чрез Джак Грилиш и натисна здраво, което отоври много мача.

И двата тима своите възможности за нов гол, на до такъв така и не се стигна. В добавеното време страхотен удр на Грилиш беше спасен от Макарти.