Саутхямтън победи Астън Вила с 4:3 при гостуването си на "Вила Парк". "Светците" приземиха тима от Бирмингам, който започна много силно настоящата кампания.

Над всички беше рожденикът Джеймс Уорд-Праус, който през първото полувреме вкара два гола и направи една асистенция.

В 20-ата минута Яник Вестергаард откри за Саутхемпятин след удар  глава. Уорд-Праус завъртя топката, центрирайки от фаул.

Навършилият днес 26 години продължи с преките си свободни удари, но вече влезе в ролята на голмайстор. В 33-ата минута той стреля от фаул и направи безпомощен Емилиано Мартинес за 0:2.

Точно в 45-ата минута Мати Кеш спря атака на гостите с ръка. Фаулът беше точно на границата на наказателното поле. Уорд-Праус показа, че това място също е подходящо за неговия удар. Той завъртя топката в десния ъгъл и Мартинес само изгледа отблизо случващото се.

Играчите на Саутхямптън успяха да неутрализират двамата най-влиятелни футболисти на Астън Вила - Рос Баркли и Джак Грийлиш.

Снимка 503348

Голмайсторът на "светците" Дани Ингс също се разписа след почивката. Той завърши прекрасна контра на Саутхямтън за 0:4 в 58-ата минута. Атаката стартира след фаул срещу гостите. След това попадение гостите намалиха оборотите и дадоха възможност резултатът да стане по-почетен за Вила.

В 62-та минута Джак Грийлиш показа класата си. Той влезе в наказателното поле отляво и центрира прецизно. Тайрън Мингс връхлетя между двама защитници и стреля с глава за 1:4.

Попадението даде импулс в играта на Астън Вила и действията трайно се преместиха в полето на Саутхямптън. Въпреки това в 73-ата минута беше отменено попадение на Дани Ингс заради еднометрова засада.

В добавеното време Грийлиш си изработи дузпа, предизвиквайки Диало да го фаулира. Оли Уоткинс стреля високо в левия ъгъл, докато Алекс Макарти се хвърли наляво 2:4.

В 97-ата минута Грийлиш стреля от ъгъла на наказателното поле след финт и препарира вратаря Макарти за 3:4. За изравняване нямаше време.

След тази победа Саутхямтън събра 13 точки и вече е на трета позиция. Астън Вила след четирите победи на старта допусна втора поредна домакинска загуба и е на шеста позиция с 12 точки.