Приказката за Евертън приключи. Този следобед момчетата на Карло Анчелоти инкасираха първата си загуба от началото на сезона. "Карамелите" отстъпиха при визитата си на Саутхямптън с 0:2. Лидерът в Премиър лийг не успя да преодолее отсъствието на ключови фигури като Шеймъс Колман и Ричарлисон, което ги обрече и на поражение на "Сейнт Мери".

Домакините подсигуриха своя успех още до почивката.

Ливърпул победи Шефийлд Юнайтед с 2:1 във Висшата лига

Ливърпул отново страда заради ВАР, но този път "червените" стигнаха до победа

Селекцията на Юрген Клоп постигна обрат срещу предпоследния Шефийлд Юнайтед

Джеймс Уорд-Праус откри за "светците" в 27-ата минута. Халфът получи пас от Дани Ингс и въпреки натиска от съперников бранител, съумя да матира Пикфорд със силен шут. Малко след това Дани Ингс подсигури още една голова асистенция. Този път той центрира за непокрития Че Адамс, който отблизо нямаше как да сгреши.

Класиката можеше да бъде факт в 41-ата, но попадение на Стюарт Артмстронг бе отложено поради засада.

Второто полувреме не промени кой знае колко събитията на терена. Евертън така и не напипа верния ритъм на своето представяне. Нещо повече - мърсисайдци абдикираха тотално в 72-ата минута, когато Люка Дин сътвори безумно влизане в краката на опонент, което означаваше и директен червен картон.

Уест Хям удържа равенство срещу Манчестър Сити

Михаил Антонио откри за домакините, Фил Додън изравни след почивката

Победата изкачи Саутхямптън до петото място във временното класиране. Евертън остава лидер, но вече с равни точки с Ливърпул.

САУТХЯМПТЪН - ЕВЕРТЪН 2:0

1:0 Уорд -Праус (27"), 2:0 Адамс (35")