Борнемут загуби у дома от Саутхямптън с 0:2 дербито на Южния бряг от 37-ия кръг на английската Висша лига. Това означава, че "черешките" много вероятно ще се състезават през следващия сезон в Чемпионшип.

Дани Ингс откри за гостите в 41-ата минута след подаване на Нейтън Редмънд. Саутхямптън имаше сериозно предимство, като Дани Ингс изпусна дузпа в 59-ата минута. Играещият страхотно вратар на "черешките" Аарън Рамсдейл спаси удара в левия ъгъл.

Именно Рамсдейл държеше домакините в мача. Той направи няколко спасявания и би трябвало да бъде обявен за играч на мача. Неговият колега на вратата на Саутхямтън предотврати сигурен гол за Борнмут в добавеното време.

Снимка 488687

В 94-ата минута Сам Съридж отклони с глава топката след корнер и после довкара изпусната топка от Алекс Макарти. Радостта на домакините продължи кратко, защото ВАР показа, че Калъм Уилсън е бил в засада и влияе на играта.

В 98-ата минута Че Адамс успя да направи финт в наказателното поле и вкара дузпата за 0:2, за да узакони предимството на Борнемут .

Борнмут остана  31 точки и голова разлика -28. "Черешките" ще играят в следващата неделя като гости на Евертън. Астън Вила също е с 31 точки и -26 гола, но има домакинство на Арсенал във вторник и гостуване на Уест Хям в неделя. Другият отбор, който е застрашен е Уотфорд с 34 точки и голова разлика -23. "Стършелите" ще домакинстват във вторник на Манчестър Сити и в неделя гостува на Арсенал.

Саутхямптън е на 11-а позиция с 49 точки и дори на теория не може да финишира по-напред. "Светците" ще приемат Шефилд Юнайтед следващата неделя.