Манчестър Сити загуби от Саутхямптън. "Гражданите" отстъпиха на "светците" с  2:4 като гост в мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

Мениджърът на Сити Мануел Пелегрини не разчита на Кун Агуеро, за да го запази за реванша от 1/2-финалите на Шампионската лига срещу Реал Мадрид, който е след броени дни.

Лонг даде аванс на домакините в 25-ата минути, след като Тадич почти от аутлинията успя да подаде към наказателното поле и ирландецът от няколко метра прати топката в мрежата.

Само три минути след това Мане направи 2:0.

Малко преди почивката Ихеаначо намали след удар от малкия пеналт. В 57-ата минута Мане отново върна преднината от два гола на отбора си. Той бе точен с глава от близка дистанция след центриране от корнер.

Сенегалецът ознаменува страхотното си представяне с трети гол десет минути след това, след като бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши.

Ихеаначо  оформи крайния резултат с втория си гол за Сити в 78-ата минута.