Кристъл Палас продължава да потъва и след 5-ия кръг на Висшата Лига. Дебютът на новия мениджър на отбора - Рой Ходжсън, не се разви по желания от привържениците на "орлите" начин, които видяха за пети пореден мач от началото на сезона как отборът им губи без да отбележи дори попадение...

На "Селхърст Парк" Саутхемптън подчини своя домакин още през първото полувреме. Още в 6-ата минута "светците" ликуваха, след като Стивън Дейвис се възползва от грешка в защитата на Палас и от добра позиция прати топката във вратата за 1:0.

Постепенно домакините започнаха да показват по-добри изяви в средата на терена и предни позиции, но Кристиян Бентеке изпусна на метри от голлинията да изравни. В средата на полувремето и Рубен Лофтъс-Чийк можеше да възстанови паритета след добър пробив в наказателното поле, но юношата на Челси нацели защитник на "светците".

Втората част започна с натиск на Палас, а играчите на Ходжсън в рамките на няколко секунди изпуснаха да се разпишат чрез Лофтъс-Чийк и Бентеке след феноменални спасявани на вратаря Форстър.

В крайна сметка Саутхемптън съвсем занули днешния си съперник, който е твърдо на последната позиция без спечелена точка и отбелязан гол от началото на сезона - абсолютен антирекорд в историята на Висшата лига...

Кристъл Палас - Саутхемптън 0:1