Саутхемптън само задълбочи кризата в Евертън, след като днес победи "карамелите" с 4:1. След този двубой гостите имат актив от едва 12 точки, заемащи 16-ото място, само на два пункта от зоната на изпадащите, където са Уест Хем, Суонзи и Кристъл Палас.

Евертън победи с 3:2 Уотфорд

Евертън надигна глава с фантастичен обрат над Уотфорд (ВИДЕО)

"Карамелите" върнаха два гола пасив и надвиха "стършелите"

Надмощието на домакините стартира още с първия съдийски сигнал. Чарли Остин получи няколко добри възможности да открие резултата, но при първия му опит топката премина встрани от целта, а след това разтресе дясната греда. Въпреки това късметът определено бе на страната на "светците".

В 18-ата минута Душан Тадич бе изпуснат от защитата на Евертън и достигна до хубав пас от свои съотборник, без да се замисли той стреля, а топката влетя в долния десен ъгъл.

Малко преди края на първата част, Сигурдсон успя да върне равенството в мача, след много хубав гол. След брилянтният му удар коженото кълбо влетя в мрежата след рикошет в дясната греда.

През второто полувреме, Чарли Остин се поправи заради грешки през първите 45 минути и се разписа два пъти. Първо в 52-ата, а след това и в 58-ата минута за 3:1.

Малко преди последния съдийски сигнал, Стивън Дейвис оформи крайното 4:1, след като проби защитата на "карамелите" и остави безпомощен вратаря.