Евертън надигна глава и постигна първа победа във Висшата лига от четири срещи насам. "Карамелите" направиха фантастичен обрат срщеу Уотфорд в мач от 11-ия кръг на английското първенство. Голове на Ричарлисон (46) и Кабаселе (64) дадоха преднина от две попадения на гостите, но Ниасе (67), Калвърт-Люин (74) и Бейнс (90-дузпа) донесоха победата на отбора на временния мениджърт Дейвид Ънсуърт.

Двата тима изиграха добро първо полувреме, но не успяха да си отбележат попадения. Веднага след подновяването на играта Ричарлисон даде преднина на "стършелите". Бразилецът бе намерен отлично от Грей в наказателното поле, финтира Пикфорд и прати топката във вратата за 1:0.

Лион разби посредствения Евертън с 3:0

Трагедията за Евертън продължава и след уволнението на Куман

Лион разби "карамелите" с 3:0

В 64-ата минута Кристиян Кабаселе направи резултата 0:2 в 64-ата минута след удар с глава при центриране от корнер. Три минути по-късно Ниасе се възползва от грешка в отбраната на гостите и намали.

В 74-ата минута Евертън изравни. Доминик Калвърт-Люин бе най-съобразителен след центриране от ъглов удар и с глава прониза "стършелите" за 2:2.

Снимка 321969

В 90-ата минута "карамелите" вече бяха напред в резултата с гол от дузпа на Бейнс. В 11-ата минута на продължението дадено от съдията, Пикфорд събори Ричарлисон в наказателното поле и рефера отсъди нова дузпа. Том Клевърли застана зад топката, но не успя да уцели вратата.