Саутхемптън изненада неприятно Арсенал в мача между двата тима от 17-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Сейнт Мерис" завърши с победа за домакините.

"Светците" се наложиха над именития си опонент с 3:2.

На два пъти точен за "артилеристите" беше Хенрих Мхитарян, но неговите попадения се оказаха без значение, тъй като домакините ги неутрализираха с такива на Ингс (вкарал на два пъти топката в мрежата) и Остин.

Снимка 395643

Източник: Twitter

Новият мениджър на Саутхемптън Ралф Хазенхютъл призова играчите си да бъдат смели, както се и случи. "Светците" загубиха от Кардиф в миналия кръг и останаха в зоната на изпадащите, като нямаха победа повече от 3 месеца.

"Артилеристите" бяха в серия от 22 мача във всички турнири без поражение и със сигурност искаха да останат близо до лидерите. Това обаче не се случи.

Големият проблем за Унай Емери бе в центъра на защитата, където четирима играчи липсваха, двама заради наказания, а останалите поради контузии и Лоран Кошчелни може да запише дебюта си за сезона в първенството, след като срещу Карабах записа 72 минути.

Арсенал се подсилва със защитник от Челси

"Топчиите" имат интерес и към Ерик Байи

Саутхемптън загуби само веднъж в последните си вече 8 домакинства срещу съперника от Северен Лондон.

Резултатът днес бе открит от Дани Ингс, дал преднина на тима си след 20 минути игра. Само 8 минути след това Хенрих Мхитарян вкара първия си гол в мача, връщайки състава си в битката.

Ново попадение на Ингс обаче възстанови предимството на домакините преди почивката. Осем минути след нея обаче отново Мхитарян вкара, този път за 2:2.

Крайното 3:2 оформи ветеранът Чарли Остин, разписал се пет минути преди края на мача.

Така Саутхемптън се измъкна от зоната със застрашените от изпадане отбори, докато Арсенал остава на ръба на Топ 5 в класирането.