Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън защити Уейн Рууни за червения картон, който той получи при загубата от Фулъм с 0:2 вчера.

Рууни замени на почивката контузения Димитър Бербатов и раздвижи нападението на Юнайтед през второто полувреме. Две минути преди края на мача обаче Рууни получи червен картон за хвърлена топка по посока на съдията Фил Дауд.

Така Юнайтед завърши мача с девет души, след като още в 18-а минута червен картон получи и Пол Скоулс.

"Топката беше хвърлена към мястото, където трябваше да се изпълни свободен удар. Удари ли съдията? Не. Но не може да се оправдаваме със съдията. Играхме слабо през първото полувреме и затова загубихме", коментира Алекс Фъргюсън пред клубната телевизия.

Манчестър Юнайтед записа две поредни загуби във Висшата лига - от Ливърпул с 1:4 и Фулъм с 0:2, което не се е случвало на тима от четири години.