Отборът на Съндърланд спечели важна победа като гост на прекия конкурент за ипадане Кристъл Палас с 3:1 в последния мач от 10-ия кръг на Висшата лига. След тежките загуби от Саутхамптън (0:8) и Арсенал (0:2) в предните два кръга, сега "черните котки" се пребориха за трите точки на "Селхърст Парк" и си върнаха самочувствието.

Мачът беше изключително оспорван и динамичен. Още в първата минута реферът Фил Дауд подмина чиста дузпа за домакините, а в края на полувремето още един път имаше основание за това, но отново замълча. Гостите откриха резултата в 31-ата минута, когато Патрик ван Аанхолт центрира за Стивън Флетчър, който с глава прати топката в мрежата за 0:1.

В началото на втората част обаче Кристъл Палас организира страхотен натиск и той доведе до изравняване на резултата. В 55-ата минута Уилфред Заха развинти двама защитници и центрира за Маруан Шамак, който от близо стреля с глава, вратаря спаси удара му, но след това топката бе върната с пета от Фрейзър Кембъл и Уес Браун си вкара автогол за 1:1.

След това мачът се превърна в истинска битка. Домакините продължиха да са по-активни, като Яла Боласие търсеше най-често гола, но усилията му не даваха резултат. "Орлите" изглеждаха като отбора, който е по-вероятно да стигне до гол, но както и през първата част, точно в този момент бяха наказани. В 79-та минута след хубаво подаване по земя от фланга топката стигна до Жорди Гомес, който с изстрел от границите на наказателното поле не остави никакви шансове за Сперони и направи 2:1.

До края лондончани тръгнаха напред в търсене на поне още един гол, но усилията на тима получиха нов удар в 87-та минута. Тогава глупав червен картон си изпроси капитанът Миле Йединак, който ритна падналия на земята Жорди Гомес.

В крайна сметка усилията на Палас за втори гол така и не дадоха успех в последните секунди, въпреки че Заха и Боласие не спираха да атакуват, но защитата на Съндърланд се справи. В 5-ата минута на добавеното време на мача пък се стигна до нова контра на гостите и Стивън Флетчър оформи крайното 1:3.

Така Съндърланд излезе на 15-ото място в класирането с 11 точки. Кристъл Палас пък се свлече до 17-ата позиция с 9 точки.