Съндърланд спечели с 1:0 гостуването си на Кристал Палас в последния от 13-ия кръг на Висшата лига на Англия. Това беше едва втората победа на "черните котки" в първенството.

На „Селхърст Парк“ двата отбора не впечатлиха с особени футболни достойнства. Мачът беше сравнително равностоен,  но груба грешка в защита на домакините в 80-ата минута и позволи на Джърмейн Дефоу да отбележи единственото попадение в мача.

Кристал Палас владееше повече топката, но Съндърланд  бяха по-остри в предни позиции и в 49-ата минута изстрел на Себастиан Коатес с глава бе изчистен от защитник пред голлинията. В 75-ата минута пък Джърмейн Ленс имаше добра възможност след едно разбъркване в наказателното поле, но този пък Уейн Хенеси спаси.

В 80-ата минута обаче домакините сбъркаха фатално, като Скот Дан не се намеси добре в  опит да върне към вратаря Хенеси, който също бе излязъл неразчетено. Така Дан позволи на Джърмейн Дефоу да се измъкне на празна врата и нападателят на Съндърланд отбеляза за 0:1.

До края Кристал Палас така и не успя да създаде сериозен натиск пред вратата на съперника и така допусна загуба на своя стадион. В класирането тимът на Алън Пардю заема 10-о място с 19 точки, а с втората си победа Съндърланд пое голяма глътка въздух в борбата за спасение, изкачвайки се на 18-а позиция с 9 точки, една зад спасителното 17-о място, на което е местният им съперник от Нюкасъл.