Резултати от мачовете от 14-тия кръг на Премиершип, които завършиха преди малко - пет домакински победи:

Кристал Палас - Саутхямптън 3:0 (2:0)

Стоук Сити - Бърнли 2:0 (2:0)

Съндерланд - Лестър 2:1 (1:0)

Тотнъм - Суонси 5:0 (2:0)

Уест Бромич - Уотфорд 3:1 (2:0)

Снимка 266226

Тотнъм разгроми Суонси, но се нуждаеше от съмнителна дузпа за да вкара първия гол. „Шпорите" са вече само на точка зад вечния съперник Арсенал. Суонси не отправи нито един удар през целия мач.

Съндерланд спечели ценна победа над Лестър у дома и се измъкна от последното място. Двата гола бяха вкарани от Патрик ван Аанхолд и Себастиан Ларсон в средата на второ полувреме. Шинжи Оказаки намали десет минути преди края.

Кристал Палас и Стоук Сити решиха мачовете си преди почивката. Саутхямпън показа умора от натрупалите се мачове.

Уотфорд върна един гол на Уест Бромич след почивката. Но Роберто Перейра беше изгонен и Уест Бромич вкара трети гол.

В ранния двубой Челси победи Манчестър Сити като гост с 3:1.

Лудница и меле в Манчестър! Челси обърна Сити насред "Етихад" в голово зрелище (ВИДЕО)

Лондончани стигнаха до 3:1 срещу отбора на Гуардиола в мач с два червени картона

От 19:30 час ще се играе лондонското дерби между Уест Хям и Арсенал.