Рединг регистрира своята втора победа в първенството. Успехът беше постигнат над коравите съперници от Манчестър Сити. Отборът, който влезе в елита тази година демострира потенциал. Победното попадение вкара Ивар Ингемарсон в 23-ата минута на срещата със "сините" от Манчестър Сити.

Капитанът на Рединг Греъм Мърти (на снимката)  игра през целия мач.

Сити доминираше в по-големи периоди от време, но Пол Диков и заменилият го Георгиус Самарас пропиляха положенията за гол. Гостите завършиха срещата с 10 души, като от терена бе отстранен Осман Дабо, след директен червен картон.

Когато Манчестър Сити доминираше, Ингемарсон пропусна още една възможност за гол пред втората част. Заплаха за отбора на Сити беше и корееца Ки Сеол. След смяната на Диков със Самарас в 60-ата минута на срещата играта на гостите се подобри.

Вратарят на Рединг улови всички шутове отправени към вратата му и закономерно срещата завърши с победа за домакините - 1:0.