Манчестър Юнайтед се провали в стремежа си да гони Челси на върха в английската Висша лига, след като завърши 1:1 като гост на новака Рединг. Така Юнайтед са 3-и в класирането с 13 точки, а Челси е на върха с 15.

Гостите трябва да благодарят на качествата на португалския полузащитник Кристиано Роналдо, който изравни в 73-ата минута след самостоятелен пробив.

Уейн Рууни също започна в стартовия състав, но имаше повече възможности през втората част и специално в минутите след изравняването. Две минути след гола на Роналдо, Рууни овладя топката и стреля без забавяне, но Маркус Ханеман спаси.

Три минути след началото на втората част съдията Питър Уилмън отсъди дузпа за домакините, след като капитанът Гари Невил спря топката с ръка в пеналта. Кевин Дойл се разписа от бялата точка.