Лидерът в английската Висша лига - Лестър записа равенство срещу състава на Уест Хем, в срещата между двата тима от 34-ия кръг на Премиършип.

"Лисиците" водеха 1:0, с попадение на голмайстора си през сезона Джейми Варди, но допуснаха обрат до 1:2, след голове на Керъл и Кресуел. Крайното 2:2 оформи Леонардо Уйоа, разписал се от бялата точка в продължението на мача.

Доброто настроение и позитивните емоции на "Кинг Пауър" бяха развалени от двата жълти картона, които Варди получи, след което бе принуден да напусне терена.

Така Лестър няма да може да разчита на лидера си в една, а може би дори и две от най-важните си срещи през сезона.

Двубоят започна добре за "сините", като след 18 минути активна игра на състава в предни позиции, резултатът бе открит.

Само с три паса топката стигна от Шмайхел до Варди, който с хладнокръвен изстрел я прати в мрежата на съперника, давайки преднина на тима си.

До почивката Лестър можеше и да удвои предимството си, но акциите на отбора се оказаха безрезултатни.

Малко преди изтичането на час игра, Джейми Варди получи втори жълт картон за симулация и бе принуден да напусне терена. Повторенията показаха, че състезателят действително поиска несправедливо дузпа в наказателното поле и заслужено пое преждевременно към съблекалните.

Шест минути преди края Морган задържа състезател на съперника в наказателното поле и реферът Мос посочи бялата точка. Керъл бе точен, а равенството - факт.

Уникален шут на Кресуел в 86-ата минута препарира Шмайхел за 1:2, а феновете на домакините не можеха да повярват на очите си.

Главният съдия не даде дузпа на Лестър малко преди края, за задържане на Хут, но го направи в продължението на мача, когато точен то бялата точка за крайното 2:2 бе Уйоа.

Така "лисиците" остават на върха в класирането, като разполагат с актив от 73 точки - 8 повече, но и мач в аванс пред преследвача си Тотнъм.