Ливърпул и Челси не се победиха в срещата помежду си от 13-ия кръг на Висшата лига.

Дербито на "Анфийлд" завърши при резултат 1:1. Точен за домакините бе Салах, а в самия край на мача Вилиян връчи точката на своя състав.

Така разликата между двата тима във временното класиране остава само три точки.

"Сините" от Лондон, които са и шампиони на Англия за изминалия сезон, са трети в класирането, но изостават на цели 8 точки от върха и защита на титлата определено може да се разглежда като непосилна цел с оглед на феноменалната форма на лидера Манчестър Сити.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ливърпул - Челси 1:1

Всички на Острова са готови за дерби!

Началото беше динамично и за двата отбора. Ливърпул чакаше добра възможност на контраатака. Поне това личеше от поведението на отбора на старта на срещата. Челси атакуваше предимно през зоната на Азар.

Интересна подробност бе отсъствието на Франсеск Фабрегас от стартовата единайсеторка на домакините.

Антонио Конте почти през цялото време бе на предела на ограничението от терена, предназначено за ползване от мениджърите в срещите от английската Висша лига. Специалистът ръкомахаше и сочеше на всяка от звездите си точно какво трябва да направи. В същото време Клоп беше мистериозно тих и дори в известна степен загадъчен.

Снимка 325650

Двата отбора размениха ролите си на терена още преди изтичането на 15-ата минута. Ливърпул прие амплоато на атакуващия състав в сблъсъка, който на пръв поглед притежава инициативата в мача. Челси се отдръпна в задни позиции. Футболистите на "сините" набелязаха по един състезател от редиците на съперника и почти буквално се "залепиха" за всеки от тях.

Играта се водеше предимно в средата на терена, при отсъствието на обичайните пробиви по крилата и за двете единайсеторки. Дори центриранията бяха малко на брой, като бе очевидно, че отборите предпочитат да не получат попадение, отколкото първи да отбележат такова.

Снимка 325653

При всички положения този подход не бе по вкуса на феновете, но пък обичайно им влияе безкрайно положително в края на сезона, когато точките са това, което наистина е от определящо значение...

Нещо сякаш липсваше във взаимодействието между Даниел Стъридж и Фелипе Коутиньо. Бразилската звезда не се намира в категорично безупречна форма напоследък, но пък английският нападател беше далеч по-припрян и прибързващ в действията си на терена тази вечер. Стъридж имаше намерение да стреля от почти всяка възможна позиция на терена, докато Коутиньо изчакваше своя шанс. Именно заради това двамата не спираха да се разминават при опитите си да се извеждат в удобни голови ситуации.

Снимка 325651

Първият изстрел в очертанията на една от двете врати бе с автор Еден Азар. Белгиецът стреля силно, но Миньоле спаси в 21-ата минута. Нисичкият състезател бе изведен по добър начин по левия фланг на "синята" атака, влезе по диагонала към пеналта на "червените" и без да се забавя излишно шутира, но топката бе избита от стража на мърсисайдци.

След това двата отбора отново забавиха темпото, в опит да запазят вратата си непоразена. Защитните линии в синьо и червено се задействаха, оставяйки топката да бъде разигравана основна в средната част от игрището. Зачестиха и тежките влизания, като футболистите и на двата тима подхождаха към единоборствата на ръба на позволената грубост.

Снимка 325654

Резултатът беше открит след 65 минути игра. Тогава разбъркване в полето на "сините" поднесе топката на тепсия пред Мохамед Салах, който я прати в мрежата за 1:0.

Състезателят на мърсисайдци не се зарадва на гола си, отдавайки необходимата почит и уважение към бившия си тим.

Крайното 1:1 оформи влезлият като резерва Вилиян, разписал се малко преди последния съдийски сигнал.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана.

"Червените" остават непобедени в последните си шест мача срещу този противник на ниво Висша лига и имат записани 2 победи и 4 ремита.

Челси от своя страна бе на път да загуби за първи път в последните си шест визити на "Анфийлд", но удържа равенството.