Вайналдум стреля силно от границата на наказателното поле!

Топката излиза в ъглов удар, след като се отби в тялото на бранител.

78′

Засада на Мората!

Испанският национал бе изведен добре зад защитата на съперника, но страничният арбитър сигнализира за засада.

74′

Фабрегас сменя Дринкуотър.

73′

Ливърпул се отдръпна прекалено назад, след отбелязването на откриващото попадение в мача.

Дали Клоп няма да съжалява за прекомерната си предпазливост?

Снимка 325650

67′

Вайналдум сменя Стъридж.

65′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Мохамед Салах!

Футболистът не се зарадва на гола си, но пък всички фенове на домакините го направиха!

62′

Малко над час игра на "Анфийлд", а феновете все така не са впечатлени от това, което наблюдават на терена.

Тактическото надлъгване между Конте и Клоп продължава с всичка сила.

Няма да е изненадващо, ако един отбелязан гол, от който и да било състав до последния сигнал, реши всичко в срещата.

55′

Шут на Хендерсън от далечна дистанция!

Без проблеми за Куртоа.

Вратарят на "сините" хваща топката в ръцете си и я праща в предни позиции.

54′

Фелипе Коутиньо получава шанс за изява при статично положение в близост до съперниковата врата.

Изстрелът му се отбива в стената и излиза в корнер.

Нищо любопитно след изпълнението на ъгловия удар.

51′

Разбъркване в наказателното поле на домакините при поредния корнер в полза на съперника.

Завършващият изстрел по посока вратата на Миньоле обаче е неточен.

Отново не особено концентрирани действия на състезателите в сини спортни екипи.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

39′

Тежък сблъсък между Алекс Окслейд-Чембърлейн и Канте.

Играта е временно спряна.

Не се налага обаче да бъде оказвана медицинска помощ на който и да било от двамата футболисти.

По всяка вероятност този момент от срещата ще повлияе върху допълнителното време, което ще бъде присъдено в края на първата част от мача.

31′

Двата отбора отново забавиха темпото, в опит да запазят вратата си непоразена.

Защитните линии в синьо и червено се задействаха, оставяйки топката да бъде разигравана основна в средната част от игрището.

Зачестиха и тежките влизания, като футболистите и на двата тима подхождат към единоборствата на ръба на позволената грубост.

24′

И Дринкуотър получава добра възможност да отправи удар по посока на вратата на Ливърпул.

Неуспешен.

Последва и изстрел на Запакоста от границата на наказателното поле. Миньоле го отразява.

22′

Първи изстрел в очертанията на една от двете врати.

Негов автор е Еден Азар. Белгиецът стреля силно, но Миньоле спаси.

Нисичкият състезател бе изведен по добър начин по левия фланг на "синята" атака, влезе по диагонала към пеналта на "червените" и без да се забавя излишно шутира, но топката бе избита от стража на мърсисайдци.

21′

Нещо сякаш липсва във взаимодействието между Даниел Стъридж и Фелипе Коутиньо.

Бразилската звезда не се намира в категорично безупречна форма, но пък английският нападател е по-припрян и прибързващ в действията си на терена дори и от него.

Стъридж има намерение да стреля от почти всяка възможна позиция на терена, докато Коутиньо изчаква своя шанс.

Именно заради това двамата не спират да се разминават при опитите си да се извеждат в удобни голови ситуации.

15′

Без точни изстрели в очертанията на двете врати.

Игра предимно в средата на терена, отсъствие на обичайните пробиви по крилата и за двете единайсеторки.

Дори центриранията са малко на брой, като е очевидно, че отборите предпочитат да не получат попадение, отколкото първи да отбележат такова.

При всички положения този подход не е по вкуса на феновете, но пък обичайно им влияе безкрайно положително в края на сезона, когато точките са това, което наистина е от определящо значение...

11′

Двата отбора размениха ролите си на терена.

На този етап от развитието на сблъсъка вече Ливърпул е атакуващият състав, който на пръв поглед притежава инициативата в мача.

Челси се отдръпна в задни позиции. Футболистите на "сините" набелязаха по един състезател от редиците на съперника и почти буквално се "залепиха" за всеки от тях.

9′

Антонио Конте вече е на предела на ограничението от терена, предназначено за ползване от мениджърите в срещите от английската Висша лига.

Специалистът ръкомаха и посочва на всяка от звездите си точно какво трябва да направи.

Мистериозно тих и дори загадъчен Клоп...

4′

Динамично начало и за двата отбора.

Ливърпул явно ще чака добра възможност на контраатака. Поне това личи от поведението на отбора на терена до този ранен момент от срещата.

Челси атакува през зоната на Азар.

Интересна подробност е отсъствието на Франсеск Фабрегас от стартовата единайсеторка на домакините.

1′

Александър-Арнолд Луис

Ливърпул приема Челси в среща от 13-ия кръг на Висшата лига. Дербито на стадион "Анфийлд" започва в 19:30 часа.

Преди този мач ситуацията в двата тима е сходна, тъй като разликата между тях е само три точки.

"Сините" от Лондон, които са и шампиони на Англия за изминалия сезон, са трети в класирането, но изостават на цели 9 точки от върха и защита на титлата определено може да се разглежда като непосилна цел с оглед на феноменалната форма на лидера Манчестър Сити.

Антонио Конте за пореден път: Тази програма е просто абсурдна!

"Отново има напрежение"

"Червените" от своя страна могат да "пробият" в топ 4 при един успех днес, като отборът в момента е пети в класирането, но определено на тима на Юрген Клоп ще му бъде трудно.

Моментната форма преди този мач няма никакво значение, но Ливърпул е непобеден в последните си пет мача срещу този противник на ниво Висша лига и има записани 2 победи и 3 ремита.

Челси от своя страна не е загубил нито една от последните си пет визити на "Анфийлд".

Юрген Клоп: Все още имам 100% доверие в Алберто Морено

Клоп: Все още имам 100% доверие в Морено

"Защо върнахме топката назад при втория гол?"