Вълнуващо беше в последния кръг на английската Висша лига, където се решиха много дилеми и най-вече кой остава в елита. Евертън спечели с 1:0 срещу Борнемут и си осигури оцеляване, докато Арсенал спечели с 5:0 срещу Уулвърхемптън, а Брентфорд изненада Манчестър Сити с 1:0.

Дукуре бе човекът, който реши двубоя на "Гудисън Парк", когато в 57-ата минута отбеляза за 1:0 срещу Борнемут, а "карамелите" защитиха успешно преднината си до края на мача.

Брентфорд шокира шампионите с гол в 86-ата минута, когато Пинок отбеляза единственото попадение в мача.

Арсенал ликува с 5:0 срещу Уулвърхемптън и дори вкара три гола през първото полувреме, след като Джака се разписа на два пъти, а Сака отбеляза още един гол. Във втората част Жезус и Кивиор оформиха крайния резултат.

Манчестър Сити, Арсенал, Манчестър Юнайтед и Нюкасъл ще играят в Шампионската лига през следващия сезон, докато Ливърпул и Брайтън ще се състезават в Лига Европа, а Астън Вила ще си осигури място в Лигата на конференциите.

От следващия сезон ще видим Лестър, Лийдс и Саутхемптън в Чемпиъншип.