Късен автогол на Дарън Картър донесе на Портсмут победата с 1:0 като гост на Престън в мач от петия кръг на ФА Къп.

Домакините имаха шанс да поведат в резултата в 59-ата минута, но Дейвид Джеймс спаси изпълнената от Саймън Уйли дузпа.

Елитният английски Мидълзбро не успя да победи втородивизионния Шефилд Юнайтед като гост и двата тима направиха 0:0 в мач от петия кръг на ФА Къп.

Така след десет дни „остриетата" ще трябва да гостуват на „Ривърсайд" в преиграване, което ще определи кой от двата тима ще отиде на 1/4-финал.

Играчите от Шефилд доминираха в един по-скоро физически сблъсък. Единственото голово положение в мача бе дело на Джеймс Бийти, който през първото полувреме от фаул разтърси гредата на Шварцер.

• Шефилд Юн - Мидълзбро 0:0

Шефилд Юн: Кени, Джиъри, Морган, Килгалон, Нейсмит, Стийд (75-Карни), Тонг, Куин, Мартин (68-Армстронг), Бийти (80-Хълси), Шарп

Мидълзбро: Шварцер, Йънг, Уитър, Погатец, Граундс, О'Нийл, Рочембак, Арка (68-Боатенг), Даунинг, Алиадиер, Мидо (75-Алвес)