Манчестър Юнайтед осъществи пореден обрат през този сезон и в мач от осмия кръг на Висшата лига надигра състава на Стоук Сити с 4:2 на своя "Олд Трафорд".

Две попадения за успеха реализира Уейн Руни, който наниза един гол и в своята врата. По един гол добавиха Робин ван Перси и Дани Уелбек.

Двубоят започна типично за Юнайтед през този сезон, а именно с гол в тяхната врата. Негов автор в 11-та минута пък бе Уейн Руни, който се разписа в собствената си врата след центриране от пряк-свободен удар на Чарли Адам.

Попадението до голяма степен шокира домакините, а от своя страна Стоук можеше да нанесе и втори удар в следащите няколко минути, но на два пъти Де Хея бе на мястото си.

"Червените дяволи" постепенно се съвзеха и натиснаха съперника, за да се стигне до 26-ата минута, когато Руни този път отбеляза в правилната врата за 1:1. Английският нападател получи отлично подаване от Робин ван Перси и с глава успя да изравни резултата.

Минута преди края на първото полувреме, самият Ван Перси изведе Манчестър Юнайтед напред. Отлична атака, преминала през Евра, Уелбек и Руни завърши с остър пас на Валенсия към малкото наказателно поле, където по много прецизен начин с обръщане на глезена Ван Перси успя да чукне топката в мрежата - 2:1 след шестия гол във Висшата лига на холандеца в осем мача през този сезон.

Само една минута след началото на втората част "червените дяволи" нанесоха трети удар. В 46-ата минута сред голмайсторите се разписа и третия нападател на Юнайтед Дани Уелбек. Той получи отличен пас от Уейн Руни на ръба на засадата и с глава вкара за 3:1.

Последваха силни минути на домакините, а Джони Еванс и Дани Уелбек направиха сериозни пропуски пред Бегович. Футболистите на сър Алекс намалиха оборотите в средата на полувремето и като по традиция отново получиха доста лек гол.

Основен виновник пък не за първи път бе Рио Фърдинанд, който нямаше необходимата скорост при едно нахлуване на Кийтли, който надбяга отбраната и стреля покрай Де Хея, а след като срещна гредата и пофлиртува с голлинията, топката все пак се оказа в мрежаза за 3:2 в 58-ата минута.

Юнайтед обаче не допусна по-сериозен срив и отговори с нов гол в 65-ата минута. С общо третото си попадение в мача и второ на сметката на Юнайтед, Уейн Руни успокои трибуните. Нападателят бе най-съобразителен след центриране и кратко разбъркване в наказателното поле - 4:2.

До края на двубоя домакините не се отпуснаха отново и сравнително спокойно приключиха в мача в своя полза, а дори влизането на техния бивш играч и настоящ състезател на Стоук Майкъл Оуен не доведе до нови опасности.

Така Юнайтед запази дистанцията от четири точки на върха зад Челси, който по-рано днес надви Тотнъм. "Червените дяволи" са втори с 18 пункта, колкото има и третия Манчестър Сити, също успял да обърне с два късни гола Уест Бромич, макар и играл със 70 човек с по-малко.