Тимът на българския национал Мартин Петров Болтън успя да постигне първа победа във Висшата лига през този сезон. Тимът би Уест Хем с 3:1, като Мартин Петров игра до 88-ата минута за гостите и се представи на високо ниво.

В 32-ата минута Болтън стигна до дузпа, която Карлтън Коул опропасти. До почивката Коул и Дайър пропуснаха отлични възможности. Мартин Петров пък на два пъти стреля към вратата, но ударите не застрашиха Грийн.

В началото на второто полувреме Болтън поведе след автогол на Матю Ъпсън. Защитникът отклони с глава топката към мрежата в опит да я изчисти. В 68-ата минута Елмандер направи 0:2 след удар с глава.

Уест Хем се опита да се върне в мача и стигна до попадение след спорна дузпа, реализирана от Марк Нобъл. Интригата обаче приключи малко преди края, когато Елмандер реализира втория си гол мача след неубедителни изяви на отбраната на домакините.