Новият мениджър на Астън Вила Тим Шърууд постигна драматична първа победа - с 2:1, като мениджър на бирмингамци, дошла след гол от дузпа в 94-ата минута на дербито с Уест Бромич.

Двубоят премина под доминацията на играчите Вила. В 14-ата минута се получи крайно спорно положение. При една атака за Астън Вила Агбонлахор отправи удар, стражът на Уест Бром Бен Фостър първоначално я улови, а след това я изпусна, тя мина под тялото му и с по-голямата част от обема си тя премина голлинията. Това обаче не бе забелязано от съдията, който не зачете гол.

Все пак Вила излезе напред в 22-ата минута. Кристиан Бентеке изведе много добре Гейбриъл Агбонлахор, който реализира за 1:0.

В 28-ата минута отново Агбонлахор бе в центъра на събитията. Той излезе на скорост, стреля, но след това последва съприкосновение между него и стража на гостите и той падна в наказателното поле. В същото време бранител на Уест Бром изчисти връхлитащата в мрежата топката от голлинията.

Равенството бе възстановено след 67 минути игра. След центриране от корнер от ляво към далечната греда, се получи разбърване, топката стигна до Саидо Бераино, който бе оставен непорит и с глава я насочи в мрежата за 1:1.

В 93-ата минута бирмингамци получиха право да изпълнят дузпа за нарушение, което извърши стражът Бен Фостър срещу Лоутън. Вратарят първоначално улови топката, а след това я изпусна в краката на Лоутън, в резултат на което извърши нарушение.

Така зад топката застана Кристиан Бентеке, който не сгреши и оформи крайния резултат 2:1.

Със спечелените точки Астън Вила заема 17-о място с 25 пункта в актива си, а Уест Бром е 13-и с 30.